poniedziałek, 21 stycznia 2013

29. Toruń

Cóż, taki przypadkowy pocisk po Toruniu mi wyszedł :D.Dla niewtajemniczonych: Toruń i Bydgoszcz rywalizują między sobą i się nie lubią. Niczym Warszawa i Kraków, Zielona Góra z Gorzowem, itepe.

Jak widać, sceneria letnia, więc czemu teraz mi się przypomniało o tej akcji? Bo byłam na Toruńskim Weekendzie Fantastycznym (dlatego też nie było komiksów, kiedy powinno być). Konwent zacny, dobrze przygotowany i przytulny, chociaż gimbusy przy akredytacji i wrzaski o północy w sleeproomie wspominam bardzo źle. No i bez Adasia było mi smutno i samotnie. Gupek pojechał na narty.

7 komentarzy:

 1. I żeby nie było, my nie mamy nic do Torunia, paru naszych znajomych pochodzi stamtąd i to naprawdę w porządku ludzie. Stereotypom i bezsensownym kłótniom mówimy nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A my nie mamy nic do Bydgoszczy. Pół mojej rodziny jest stamtąd. Tylko jakoś tak dziwnie mi się zrobiło, jak zobaczyłam ten komiks ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jak Kyuubi/Apoc napisał: My też nie mamy, spokojnie :D. Ja to traktuje jak zwykłe przekomarzanie, chociaż niektórzy robią z tego wielkie afery.
  Toruń ma ładną starówkę, przyznam szczerze.
  Ale jestem też patriotką lokalną, przez co lubię żartowanie z kłótni Bydgoszczy z Toruniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż, wypuszczając takie "zarty", tylko podjudzasz (jak widać po komentarzasz) konflikt. Żeby się to na Tobie kiedyś nie odbiło, gdy będziesz w Toruniu na kolejnym konwencie i ktoś Cię rozpozna ;)
  Kuchi

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyżby czytanie Expressu Bydgoskiego i jego "wielkich afer" dało się we znaki? ^^'

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze mnie zastanawiało skąd się biorą takie konflikty... Kalisz z Ostrowem rozumiem, żołnierze z Ostrowa rozjebali Kalisz w 1914, ale podłoży rywalizacji Toruń/Bydgoszcz, Śląsk/Sosnowiec itd. nigdy nie odkryłem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zielona Góra z Gorzowem - bo są u nas dwa główne miasta województwa. Na początku miała być tylko Zielona, ale gorzowiacy się wpakowali i wszystko jest podzielone na pół. Gorzów też jest lekko zły, że do Zielonej mają się dołączyć wioski, więc będzie miała więcej ludności przez co dostanie więcej kasy.
  A i tak najbardziej są źli z powodu żużla xD
  Toruń i Bydgosz - to podobno sięga jeszcze czasów krzyżackich. Jest to jakoś połączone z tym, że Bydgoszcz była Polska, a Toruń krzyżacki. Tyle przynajmniej ja wiem.
  A Kraków z Warszawą jest rzeczą tak oczywistą, że nie będę pisać xD

  OdpowiedzUsuń

Kopytkują